Na Ratunek Marsowi
ocena: 0+x
edytuj

Świat

Na ratunek Marsowi to nadesłana na nibykonkurs gra osadzona w konwencji pulp s-f. Ludzie kolonizują Marsa jeszcze w XX wieku, w epoce gramofonów i samochodów na korbę. Gracze wcielają się w Obrońców Marsa - formację herosów strzegących bezpieczeństwa na terraformowanej planecie. Walczą z marsjańskimi kultami, mafią, oraz przebrzydłymi, złymi naukowcami dążącymi do zniszczenia ludzkości na Marsie.

Mechanika

Mechanika 3S zaimplementowana do gry poza rozwiązywaniem sporów służy kreowaniu dalszego rozwoju fabuły poprzez wprowadzenie kategorii takich jak styl i szczęście obok rozwiązującej sytuacje sporne skuteczności testu.

System pozwala na szybkie wykreowanie bohatera i dynamiczną grę dzięki wprowadzeniu zasady scene resolution. Bohaterowie jeszcze lepiej wpisują się w konwencję pulp s-f dzięki wprowadzeniu znaków firmowych. Każdy bohater może mieć swój znak firmowy, który dodaje mu oprócz fajnego motywu wymierne korzyści mechaniczne.

Informacje

Autor

Kamil 'ja-prozac' Węgrzynowicz

Podręcznik

ściągnij PDF

Recenzje

recenzja z Wieży Snów

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.