Celatum
ocena: 0+x
edytuj

Zastanawiałeś się kiedyś co bogowie robią z tymi który nie pasują do ich utopijnych światów, z tymi których nie chcą widzieć w swoich Walhallach, Rajach, Polach elizejskich? Ludzie wymyślili takie miejsca jak Hades, czy Piekło – tylko po to by straszyć swoje dzieci. Tak naprawdę wszystkie zbuntowane przeciw bogom, niewierzące w nich, grzeczne lub też heretyckie dusze trafiają do świata który niegdyś był jednym z najwspanialszych – dziś jest tylko ruiną, boskim koszem na odpadki. Zniszczone budynki, pojedyncze ściany, kawałki wieżowców. Spowite mgłą, mroczne i nieprzyjemne Celatum jest więzieniem dla milionów dusz. Celatum żyje, jest bytem bez własnej jaźni, woli – posiada jednak wystarczającą energię by utrzymać przy życiu większość istot jakie tu się znajdują, utrzymać je w pełnej rozpaczy egzystencji, wystarczającą by tych którzy staną się zbyt wielcy strącić z powrotem na dno, wystarczającą by przygnębiać i niszczyć każdą duszę od wewnątrz, pozbawić ją nadziei. Czy tobie uda się przetrwać w tym niegościnnym świecie - a może, ja większość zatracisz się w żalu i rozpaczy?

System dopiero zaczął istnieć. Więcej go nie ma niż jest, taki stan rzeczy jednak - jak zapowiada autor - zmieni się szybko.

informacje

  • oficjalna strona: www.celatum.prv.pl
  • autor: Robert "Fons" Norenberg
  • współautorzy: na razie brak, ale autor czeka na takowych :D
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.