Aleja Fantasy
ocena: 0+x
edytuj

Twórcą serwisu jest Sławomir 'Zuhar' Wrzesień. Początki sięgają roku 2000. Wtedy była to witryna poświęcona systemowi autorskiemu o nazwie Fallen Angels. W roku 2002 serwis zmienił profil na obecny - systemy autorskie. Wtedy pojawiły się pierwsze recenzje. Wkrótce później na witrynie zagościł spis systemów autorskich: Projekt PLAUT. Dalszy rozwój zaowocował tłumaczeniami systemów obcojęzycznych. Pojawiły się kolejne projekty: FUDGE PL (tłumaczenie mechaniki FUDGE), FATE PL (tłumaczenie mechaniki FATE), KREATOR (zbiór artykułów o tworzeniu systemów autorskich). W tym czasie rozwijała się współpraca z serwisami o podobnym profilu (np. Konspiracja), a później z zinami (np. Wieża Snów).

Aleja Fantasy była jednym z największych serwisów poświęconym systemom autorskim, wspierającym wszelkie rpgowe i fantastyczne inicjatywy niekomercyjne, została zamknięta 31 grudnia 2007 roku, a większość materiałów zgromadzonych na stronie opublikowana zgodnie z licencją CC (BY-NC-SA).

odnośniki

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.